Jak leczyć i usuwać bolesne modzele na stopach?

Jak leczyć i usuwać bolesne modzele na stopach
Towfiqu barbhuiya z Unsplash

Modzele są to odciski, które występują zarówno na dłoniach, jak i na stopach. Zwykle pojawiają się u kobiet, które na co dzień preferują obuwie na wysokim obcasie. Nieleczone modzele mogą wiązać się z przeszywającym bólem, a po czasie prowadzić nawet do stanu zapalnego. Bardziej narażone na modzele mogą być osoby cierpiące na cukrzycę, a także choroby związane z układem krążenia. Odciski powodowane są przez nacisk bądź tarcie skóry. W wyniku tych czynności obumiera i wytwarza rogową warstwę naskórka, która nie złuszcza się, ale narasta. W ten sposób tworzy twardą i grubą powłokę.

Modzele przybierają wygląd wybrzuszeń w kolorze szarym bądź żółtym. Ich cechą charakterystyczną jest mniejsza wrażliwość na dotyk. Przeważnie odciski tego rodzaju tworzą się na piętach, a także pod dużym palcem u stopy. Modzele na stopach spowodowane są przez wiele zróżnicowanych czynników. Pierwszym są oczywiście zbyt ciasne buty, które powodują nieznośny ucisk. Na korzyść nie wpływają również buty na wysokim obcasie, które uciskają stopę z przodu. Nie tylko za ciasne, ale także za luźne obuwie może powodować otarcia. Buty nie powinny również mieć zbyt cienkiej oraz zbyt grubej podeszwy. Ważne jest, aby nie stosować obuwia bez skarpetek, jak również unikać chodzenia całkowicie bez butów.

Ponadto modzele mogą być spowodowane reumatoidalnym zapaleniem stawów, płaskostopiem poprzecznym oraz ostrogą piętową. Powszechnie znanych jest kilka metod walki z odciskami, między innymi warto regularnie ścierać oraz wycinać obumarłą skórę. Najlepiej robić to przy pomocy odpowiednio wykwalifikowanej osoby, gdyż samodzielne stosowanie takich zabiegów może skutkować chociażby zakażeniem.

Ponadto warto zainteresować się tematem, jakim są specjalne plastry na modzele. Tego rodzaju produkty oferuje uznana na branżowym rynku firma www.COMPEED.pl. Zapewnia ona szeroki wybór artykułów, wśród których każda osoba uskarżająca się na odciski znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Plastry są praktycznie niewidoczne oraz niezwykle skuteczne. Pozwalają na pozbycie się nieznośnych odcisków w bardzo prosty oraz wyjątkowo szybki sposób. Dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach i przeznaczone na różne części stopy. Zostały stworzone przy wykorzystaniu technologii hydrokoloidu, która wykorzystuje w walce z modzelami aktywny żel zawierający cząsteczki absorbujące wilgoć. To skuteczne rozwiązanie z pewnością przyniesie ulgę i pozwoli szybko uporać się z problemem.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: