Zabawki BDSM i SM – co warto o nich wiedzieć?

Zabawki BDSM

Urozmaicenie życia seksualnego to temat, z którym prędzej czy później musi zmierzyć się każda para. Im dłużej jesteśmy w związku z tym samym partnerem, tym bardziej seks nam powszednieje. Pożądanie powoli zanika, a my mamy mniejszą ochotę na erotyczne igraszki z partnerem niż na zakupy z przyjaciółką. Zabawki BDSM i SM stały się niezwykle popularne za sprawą powieści 50 twarzy Greya, która doczekała się ekranizacji.  Stanowią one także doskonały sposób na przełamanie rutyny w łóżku. Co warto o nich wiedzieć?

Spis treści:

  1. BDSM dla początkujących
  2. Czym jest BDSM?
  3. Zabawki BDSM dla początkujących
  4. Wiązanie i dyscyplina, czyli kiedy sprawdzą się kajdanki jako urozmaicenie seksu
  5. Akcesoria do BDSM – maski i opaski
  6. Zabawki do SM

BDSM dla początkujących

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z BDSM, warto postawić na jego waniliową, zatem najbardziej subtelną odmianę. Dzięki temu przekonacie się, co lubicie, a co nie sprawia wam przyjemności. W rezultacie będziecie wiedzieć, czy chcecie wejść na kolejny poziom wtajemniczenia BDSM, czy poprzestać na tym, co miłe i szalenie ekscytujące.

Czym jest BDSM?

Skrót BDSM został utworzony od angielskich słów bondage and discipline, czyli wiązanie i dyscyplina/karanie.  W praktyce pod tym terminem kryje się seks skoncentrowany na odgrywaniu roli dominującej przez jednego z partnerów i uległej przez drugiego.  BDSM może mieć delikatną postać, która polega na założeniu na ręce delikatnych kajdanek z przyjemnym w dotyku puszkiem. Niektórzy jednak potrzebują mocniejszych wrażeń i w ich przypadku erotyczne igraszki przechodzą w sadyzm i masochizm.

Zabawki BDSM dla początkujących

Nie każdy ma ochotę przechodzić do sadyzmu i masochizmu, nie oznacza to jednak, że taka osoba nie może sięgnąć po zabawki BDSM jako sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Te bowiem przybierają bardzo zróżnicowaną postać. Niektóre wręcz są bardzo delikatne i stanowią doskonałą formę stymulacji dla wysoko wrażliwych kobiet, które cenią sobie subtelność. Sex shop internetowy Easytoys.pl oferuje pejczyk z piór. Ten nie służy do zadawania bólu partnerowi, lecz stymulacji jego stref erogennych. Taki pejczyk z piór delikatnie muska skórę, powodując przyjemne  mrowienie. Czasem taka zabawka BDSM jest nawet delikatniejsza od rąk partnera, który nie do końca ma wyczucie.

Wiązanie i dyscyplina, czyli kiedy sprawdzą się kajdanki jako urozmaicenie seksu

Wielu parom sprawia przyjemność wiązanie jednego z partnerów po to, aby drugi przejął kontrolę nad erotycznymi igraszkami, nadając im rytm.  W takiej sytuacji przydadzą wam się zabawki BDSM takie jak kajdanki. Te można kupić w wersji skórzanej, jak również z różowym puszkiem. To drugie rozwiązanie polubią panie, które mają bardzo wrażliwą skórę.  Kajdanki możemy zakładać nie tylko na ręce, ale też na nogi. Jednak zawsze jest to kwestia porozumienia między partnerami. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż zabawki BDSM nie mają racji bytu, jeśli nie zgodzą się na nie obie strony. Poza tym w przypadku wiązania jako formy urozmaicenia życia seksualnego kluczową rolę odgrywa zaufanie do partnera. Jeśli boimy się, że on może wykorzystać władzę nad nami przeciwko nam, nie powinnyśmy zgadzać się na użycie kajdanek. Pamiętajmy o tym, że BDSM opiera się na takich samych elementarnych zasadach jak tradycyjny seks. W obu przypadkach każda ze stron ma prawo rozmyślić się w dowolnej chwili lub wyrazić sprzeciw wobec określonych praktyk seksualnych. W takiej sytuacji sprawdzi się hasło bezpieczeństwa, którego używamy, gdy chcemy przerwać zabawę.

Akcesoria do BDSM – maski i opaski

Marzy ci się ekscytujący seks? Dla podkręcenia doznań przydadzą ci się akcesoria do BDSM takie jak maski i opaski. Tego typu gadżety sprawiają, że każdy kolejny krok partnera stanowi niespodziankę. To zwiększa ekscytację płynącą ze stosunku. Przed jego rozpoczęciem powinniśmy szczerze porozmawiać. Warto wskazać akceptowane praktyki seksualne, jak również te, których nie chcemy wcielać w życie. Dzięki temu dominujący partner nie zrobi krzywdy uległemu, który jest przypięty do łóżka kajdankami i ma na oczach opaskę.  Najlepiej sprawdzą się te wykonane z satyny. Bogatą ofertę masek i opasek do BDSM ma sklep erotyczny Easytoys.pl.

Akcesoria do BDSM

Zabawki do SM

Sado-maso to zabawy dla osób wprawionych w BDSM, które świadomie zgadzają się na zadawanie bólu przez jednego z partnerów. Zabawki do SM sprawdzą się, gdy jeden z partnerów czerpię przyjemność z zadawanego bólu, a drugiego podnieca myśl, że może wybierać kary dla swojego kochanka lub kochanki.  Oczywiście, istnieją pary, które nie lubią tego typu klimatów i mają do tego prawo. Tak samo jak dwie dorosłe osoby, które w pełni świadomie wyrażają zgodę na tego typu praktyki, mają prawo zakupić zabawki do SM takie jak kneble, świece do kapania woskiem, zaciski na sutki, smycze, obroże, szpicruty. Oczywiście w sado-maso role także mogą się odwracać. Jednego dnia to kobieta może być dominą, drugiego panem sytuacji staje się mężczyzna. To, jakie zabawki do SM wybierzecie, zależy tylko i wyłącznie od waszych indywidualnych potrzeb. Wiele ciekawych produktów oferuje sex shop online Easytoys.pl.

PODZIEL SIĘ: