Nawilżenie dłoni to podstawa

Nawilżenie dłoni to podstawa
Womanizer Toys z Unsplash

 

Prawdopodobnie krem do rąk to jeden z najpowszechniej używanych kosmetyków. Ludzkie dłonie narażone są na ciągłe działanie sił atmosferycznych, ciężką pracę, kontakt z detergentami i środkami chemicznymi. To wszystko działa drażniąco i wysuszająco, dlatego, jeżeli chcemy, aby nasza sucha skóra ponownie stała się gładka i miękką warto jej w tym nieco pomóc.

 

Smarowanie rąk kremem to raczej domena kobiet, aczkolwiek mężczyźni zwłaszcza Ci, których praca związana jest z dużą eksploatacją dłoni, równie chętnie sięgają po specyfiki nawilżające. Bardzo często bywa tak, że ręce smarujemy za pomocą kremów, które przeznaczone są do skóry ogólnie. Mimo wszystko należy wiedzieć, że jeżeli naprawdę przykładamy wagę do pielęgnacji naszego ciała, do dłoni powinno używać kremów dedykowanych właśnie do nich. Każdy krem do rąk posiada szereg właściwości odżywczych witamin i środków nawilżających, które pozwolą skórze wrócić do formy.

Kosmetyk, jakim jest krem do rąk, może okazać się przydatny szczególnie w jesieni i w zimie. Gdy temperatura spada, to właśnie końcówki górnych kończyn są najbardziej narażone na jej działanie. Każdy chyba zna uczucie przemarzniętych i wysuszonych dłoni. Warto wtedy mieć ze sobą krem do rąk, który w szybki sposób nawilży skórę i pomoże przetrwać ten ciężki czas.

Na rynku istnieje wiele rodzajów kremów, które odznaczają się różnorakimi właściwościami. W ich doborze szczególnie ważne jest to, aby zwrócić uwagę na rodzaj naszej skóry. Każdy człowiek jest inny, a co za tym idzie jego organizm inaczej reaguje na poszczególne bodźce. Jedni mogą potrzebować nawilżenia dłoni po ciężkiej pracy, inni po zimowym spacerze, a jeszcze inni po wizycie na plaży. Jedno jest pewne krem do rąk, zawsze dobrze jest mieć pod ręką.

https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-doni/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: